Niezapominajka, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć. Magdalena Kałwak

Okładka Niezapominajki

Niezapominajka, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć. Magdalena Kałwak

Ridero,  2024


“Niezapominajka, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć. Historia prawdziwa” to debiut Magdaleny Kałwak, który powstał z potrzeby serca i duszy. 

To zaproszenie do przeżycia razem z autorką jej traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa.

To podróż do najgłębiej skrywanych uczuć i emocji, bólu fizycznego i psychicznego, zmagań z kolejnymi diagnozami. Ale to także danie nadziei osobom, które w dzieciństwie przeżyły koszmar gwałtów, a w życiu dorosłym nie dostały pomocy i wsparcia. To wskazówki dla opiekunów, jak ustrzec dzieci przed molestowaniem seksualnym, ale też jak sobie radzić, gdy taka krzywda już się zdarzyła. To pomysły, jak sobie radzić z koszmarem takich doświadczeń i nie zwariować.

To wywiad z psycholożką (mgr Dorotą Marią Pietraszewską), która fachowo objaśnia Complex PTSD i sposoby na ujarzmienie” traumy. To opowiadanie biblioterapeutyczne z elementami twórczej wizualizacji, stworzone specjalnie dla ludzi z taką przeszłością.

To w końcu pokazanie czytelnikom, że po takiej tragedii da się żyć! Mając przy sobie kochających i wspierających ludzi, a także przekuwając traumę w moc tworzenia nowego, lepszego świata dla siebie i bliskich.


Kiedy byłam dzieckiem, chciałem zostać:

Piosenkarką. 430312078_7794342677256457_5605470454322473377_n

Moje źródło inspiracji to:

Przy pisaniu „Niezapominajki, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć. Historia prawdziwa” były to moje własne, traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa.

W mojej książce najbardziej lubię:

Szczerość i odwagę mówienia/pisania o tym, co mnie spotkało. A także opowiadanie biblioterapeutyczne przeznaczone dla dorosłych czytelników: „Jezioro łez” wraz z twórczą wizualizacją: „Walizka wspomnień”.

Długopis czy klawiatura?

Pióro – maczane w kałamarzu z czerwonym tuszem. W tym procesie jest magia.

Moje największe pisarskie marzenie:

Aby dzięki mojej „Niezapominajce” zostały uratowane życia dzieci przed takimi przeżyciami (mam tu na myśli odpowiedzialne zachowania dorosłych).

Sukces to dla mnie:

Dzień bez cierpienia, bólu.

Książka, ebook, czy audiobook?

Zdecydowanie książka drukowana.

Moje nieliterackie hobby to:

Poznawanie kultury Królestwa Norwegii, przekładanie słów na język Ibsena i rozmowy z gośćmi, jak: Patrycja Markowska, Czesław Mozil, Katarzyna Nosowska, zespół POPARZENI KAWĄ TRZY, Maestro Grzegorz Niemczuk, KOMBI Łosowscy, Łowcy zórz i wielu innych, na moim portalu kulturalno – podróżniczym: KulTur – gdzie Norwegia spotyka się z Polską ( KulTur – hvor Norge møter Polen).

Dla przyjemności czytam:

Andrzeja Pilipiuka, Henrika Ibsena, Jo Nesbø.

Gdybym mógła zostać bohaterem książki, byłby to…

Geralt z Rivii z sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Na kolację poszłabym z…

Agnieszką Chylińską (nie tylko artystką, ale także autorką książek dla dzieci).

 

CLOSE
CLOSE