KURSY PISARSKIE W MAJU I CZERWCU
Jeśli myślisz o tym, aby w wakacje usiąść do pisania swojej książki lub pracy nad reportażem, przygotuj się do tego na naszych kursach!
Zapraszamy na kursy w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu.
WARSZAWA – KURS PISARSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH
3 terminy do wyboru:
- od 8 maja (wtorki)
- od 10 maja (czwartki przed południem)
- od 23 maja (w środy)
o nauczycielce:
Alina Krzywiec – pisarka, nauczycielka pisania. Zadebiutowała w Świecie Książki powieścią „Długa zima w N.”, kolejną – „Kolebka: Teraz. Kiedyś. Później” wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. Trzecia książka – „Tu jeszcze nie raj” ukazała się w tym samym wydawnictwie w lutym 2015 roku. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW, dyplom z socjologii uzyskała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Podyplomowo ukończyła Studia Menedżerskie w SGH oraz Psychologię Klienta w SWPS. . Lubi uczyć, nie znosi pouczania.
Program i warunki uczestnictwa w kursie „Podstawy pisania” znajdziecie tutaj
WARSZAWA – KURS REPORTAŻU
START KURSU 9 czerwca.
Zapraszamy autorów i pasjonatów prozy non fiction. Przez miesiąc, pod czujnym okiem Izy Michalewicz, będziecie czytać, wybierać tematy, pisać i zmagać się z tym fascynującym gatunkiem.
Program i warunki uczestnictwa w kursie „Reportaż – podstawy” znajdziecie tutaj
o nauczycielce:
Iza Michalewicz – reporterka . Laureatka nagrody Grand Press za reportaż Jolanta i ogień (DF). Dwukrotnie nominowana do tej nagrody kolejno w 2012 i 2013 roku. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia nominowało ją dwukrotnie do nagrody Melchiorów w kategorii Inspiracja Roku. W 2014 otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż Zakochaj się w Warszawie. Współautorka bestsellerowej biografii Violetty Villas – Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia (Świat Książki, 2011). Autorka zbioru reportaży Życie to za mało(Zwierciadło, 2014) i książki Rozpoznani o bezimiennych do niedawna uczestnikach Powstania Warszawskiego, rozpoznanych na kadrach powstańczej kroniki filmowej (Agora, 2014). Finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego (2015). W lutym 2018 wyszła jej nowa książka “Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X”.
POZNAŃ – KURS PISARSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH
START KURSU 22 maja.
Co będzie się działo podczas kursu z Joanną Opiat – Bojarską? Będziecie pisać, wymyślać i tworzyć. Poznawać siebie, swoje silne i słabe strony, odkrywać granice w tworzeniu literatury i je przekraczać, uwalniać kreatywność w opartej na szacunku i zaufaniu twórczej atmosferze. To kurs dla tych, którym pisanie sprawia przyjemność, jest ich pasją lub trochę zapomnianą miłością.
Program i warunki uczestnictwa w kursie „Podstawy pisania” znajdziecie tutaj.
o nauczycielce
Joana Opiat – Bojarska – autorka poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają wręcz filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg. Wie, jak przekuć porażkę w sukces. Pasję pisania odkryła dzięki przebytej chorobie. Dziś nie boi się już niczego – ani tematów tabu, ani najbardziej wymyślnej zbrodni. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji. Wzór na Joannę Opiat-Bojarską. Zadebiutowała w 2011 r. groteskową powieścią autobiograficzną „Kto wyłączy mój mózg?”.Po niej pojawiły się powieści obyczajowe: „Blogostan i Klub Wrednych Matek”. Szybko jednak doszła do wniosku, że tworzenie kryminałów daje jej największą satysfakcję. Autorka serii kryminalnych: policyjnej („Gdzie jesteś, Leno?”; „Koneser”; „Bestseller”), kryminalno- sensacyjnej („Gra pozorów”, „Niebezpieczna gra”, „Gra o wszystko”) oraz kryminalno-obyczajowej poruszającej problemy społeczne („Słodkich snów, Anno”; „Zaufaj mi, Anno”; „To koniec, Anno”).
WROCŁAW – KURS PISANIA PROZĄ
START KURSU 12 maja.
Kurs przeznaczony jest dla osób o różnym stopniu zaawansowania, oparty przede wszystkim na ćwiczeniach z niedługimi (ale treściwymi :-)) wstawkami „wykładowymi”, dotyczącymi najistotniejszych zagadnień i elementów tworzenia wartościowej prozy. Podstawową metodą jest pisanie, słuchanie, poprawianie, rozmowa i praca w grupie, szukanie najlepszych rozwiązań. Kurs rozpoczniemy od rozpoznania (poprzez rozmowę i kilka ćwiczeń) Waszych pisarskich potrzeb. Co Was interesuje, jakie umiejętności chcecie doskonalić, jakie już posiadacie? Każdy wyniesie z kursu to, co dla niego najważniejsze, ale też sporo innej wiedzy i umiejętności dotyczących konkretnych problemów poruszonych podczas kursu.
Program i warunki uczestnictwa w kursie prozatorskim znajdziecie tutaj
o nauczycielu:
Jacek Bierut – prozaik, poeta, autor pięciu powieści (ostatnio „Powstanie Grudniowe”, „Hajs” i „Pornofonia”) i trzech tomów wierszy (ostatnio „Frak człowieka”). Laureat nagród literackich. Współredaktor opracowania literatury dolnośląskiej po 1989 roku („Rozkład jazdy”) i redaktor dwujęzycznej (polsko-ukraińskiej) antologii poezji wrocławskiej i podwrocławskiej „Nielegalny prąd”. Współzałożyciel Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza i powołanych przez nią księgarni Tajne Komplety. Eseista, krytyk literacki, tłumacz, wydawca. Mieszka we Wrocławiu.
CZEKAMY NA CIEBIE W MASZYNIE DO PISANIA!
Jeśli masz pytania, napisz do nas: maszyna@maszynadopisania.pl lub zadzwoń: 697 301 804
Co miesiąc z naszym newsletterem otrzymasz bezpłatny „Poradnik dla autorów”. Dowiesz się m.in.: jak rozmawiać z wydawcą, jak planować promocję książki, co powinna zawierać umowa wydawnicza i jak są rozliczane honoraria autorskie.
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszym fanpage na Facebooku