Marcin Kowal Stażysta TOM II

330158025_501999232136328_7188093235367091437_n

Marcin Kowal Stażysta TOM II

Virtualo Sp. z o.o. (Grupa Empik),  2023


Jak żyć kiedy nie zna się ani zwyczajów, ani kultury panującej dookoła? Jak uratować siebie, przyjaciół i przy okazji ocalić świat? Przed takimi pytaniami stoi Darwin w drugiej części swojej historii. Główny bohater nie jest już na Powierzchni sam. Towarzyszą mu: piekielny ogar – Feluś; Pośredniczka – Dorota; ochroniarz Henryk i słowiańskie licho – Piszczel.

Stażysta nie może jednak czuć się bezpiecznie. Jego śladami podążają największe sławy urzędowej Sekcji SRU – Łowcy. Tropią go i są coraz bliżej. W międzyczasie wrogowie zbierają siły, żeby zaatakować Podziemie i wprowadzić w Urzędzie Przeżytych nowe porządki. Po czyjej stronie ostatecznie opowie się główny bohater?

Część druga “Stażysty” opowiada o przyjaźni i sile, jaką daje rodzina. Historia, w której nawet w najciemniejszych życiowych sytuacjach iskrzy się nadzieja na zmianę, a także możliwość pozostawienia przeszłości za sobą i ruszenia do przodu.

 

INFORMACJE O PIERWSZYM TOMIE ZNAJDZIECIE TUTAJ


 

Ankieta Absolwenta

Kiedy byłem dzieckiem, chciałem zostać:

podróżnikiem w czasie. Marzyłem, żeby zobaczyć dinozaury na żywo.

fot. Jakub Badełek

fot. Jakub Badełek

Dla przyjemności czytam:

reportaże i… fantastykę. Buszowanie po tych INNYCH światach sprawia mi jednak więcej radości. :)
Gdybym mógł zostać bohaterem książki byłby to:

podróżnik w czasie
Długopis czy klawiatura?

Kiedyś zeszyt i długopis. Obecnie klawiatura, monitor i zapas energii w bateriach. Uwielbiam uciekać z domu do lasu i tam pracować z opowieścią. Korzystam z tego, co daje współczesna technologia i odwiecznie cudowna natura.
Książka, ebook, czy audiobook?

Mam głęboko zakorzenione przyzwyczajenia, dlatego papier, druk i szelest kartek – to mój klimat. Doceniam jednak praktyczny aspekt cyfrowej wersji książek, a ostatnio zacząłem na poważnie sympatyzować z audiobookami.
Sukces to dla mnie:

świadomość, że moje opowieści wciągnęły paru czytelników.

Na kolacje poszedłbym z:

Neilem Gaimanem i Terrym Pratchetem – tylko z nimi mógłbym nawet podzielić się deserem.
O mnie w 5 zdaniach:
Lubię zmiany – wprowadzają element świeżości w miejscach, do których być może za bardzo się przyzwyczaiłem i przesuwają granicę strefy komfortu.
Uwielbiam naturę, ale i życie w mieście sprawia mi sporo przyjemności. Pisać można przecież wszędzie, tak jak i czuć się szczęśliwym.
Obecnie zaszyłem się w norweskich lasach – ich bezkres i głębia niemal się nie kończą, w przeciwieństwie do baterii w laptopie.
Jest ze mną żona i dwa czarne koty – kocham żonę, cenię towarzystwo kotów – tych spraw, jak i pisania, zmiany się nie imają.
Jak udaje Ci się pogodzić pracę zawodową, życie osobiste z pisaniem?
Praca zawodowa motywuje i inspiruje, to ona zachęca, momentami wręcz zmusza do pisania. Czas znajduje się sam.

Skąd pomysł na tę książkę?
Pomysł i pomysły przychodzą i odchodzą. Najczęściej pojawiają się wtedy, kiedy zadaję sobie pytanie: “A co, gdyby…?”

Jak przydaje się w pracy nad własną książką kurs w Maszynie do Pisania?
Ten kurs pokazał mi, że na świecie jest całe multum wspaniałych, wciągniętych w pasję pisania/tworzenia/opowiadania ludzi.
Szalenie się cieszę, że ich poznałem. Z kolei praca nad opowieściami, ich bohaterami, doskonalenie warsztatu i – wreszcie – konfrontacja tego, co już się napisało z tym, jak odbierają to osoby tak bardzo związane z literackim światem, to element, który genialnie dopełnia całość.
Szczerze: każda osoba, która marzy, o tym, żeby tworzyć-opowiadać historie, powinna zawitać na przynajmniej jeden kurs “Maszyny”, sprawdzić się i zobaczyć, jak wszystko może się dobrze ułożyć.

CLOSE
CLOSE