Przemysław Semczuk, “Zatajone katastrofy PRL”

zatajone

Przemysław Semczuk, “Zatajone katastrofy PRL”

Axel Springer Polska,  2011


W katastrofie samolotu pasażerskiego pod Tuszynem zginęło szesnaście osób. Osiemnaście utonęło, gdy zawaliła się tama kopalnianego zbiornika osadowego w Iwinach. Dziewiętnastu turystów poniosło śmierć w lawinie w Karkonoszach. O tych wypadkach pisały tylko lokalne gazety. O wybuchu na okręcie podwodnym, w którym zginęło ośmiu marynarzy nie usłyszał nikt, a o ogłoszeniu żałoby narodowej nawet nie było mowy.

W komunistycznej Polsce doszło do ponad stu takich katastrof. Życie straciło w nich ponad 2500 osób. Podobne wypadki zawsze były tajne, dlatego do dzisiaj niewiele o nich wiemy. Mimo to udało się odnaleźć świadków, dokumenty i zdjęcia pokazujące kilkanaście katastrof, które miały zostać zapomniane na zawsze.

Przemysław Semczuk  –  polski dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Pracę w zawodzie dziennikarskim rozpoczął w 1991 r., jako reporter lokalnej telewizji Test nadającej na terenie Jeleniej Góry, jednocześnie pracował jako autor tekstów w dzienniku “Gazeta Robotnicza”. Następnie przez kilka lat pracował jako menadżer. Do zawodu dziennikarza powrócił w 2006 r., jako publicysta tygodnika “Newsweek Polska”. Był jednym z współtwórców programu telewizyjnego “Cienie PRL-u”, realizowanego przez TVP. Publicysta tygodnika “Wprost” oraz magazynu “Focus Historia”.

źródło opisu: nota wydawcy, Wikipedia

CLOSE
CLOSE