Wieża samotności, Ewelina Matuszkiewicz

wieza-samotnosci

Wieża samotności, Ewelina Matuszkiewicz

Skarabeusz,  2021


Co jest dla ciebie najważniejsze?
Czego boisz się najbardziej?
A jeśli nic już nie będzie takie samo?

Pięknego październikowego popołudnia Natalia jedzie odebrać córkę od opiekunki. Jest zapracowaną, samotną matką, która ze wszystkim daje sobie sama radę. Przypadek sprawia, że staje się świadkiem zdarzeń, które zmienią życie jej i innych w Kozienicach.

Pomimo starań Maja nie radzi sobie w macierzyństwie. Jej kilkumiesięczna córka budzi się nad ranem i rozpaczliwie płacze. Kiedy badania i konsultacje u lekarzy nic nie wykazują, wzywa na pomoc Elizę, swoją najbliższą krewną.

Od Kaśki wyprowadził się mąż. Piotr znalazł miłość swojego życia i nie zamierza wracać ani do wspólnego mieszkania, ani do małżeństwa, które go rozczarowało. Kaśka nie przyjmuje tego do wiadomości.

Bliźnięta Hela i Kazio zaczęły naukę w pierwszej klasie. Nowe zasady, nowe obowiązki, długie godziny spędzane nad pracą domową. Ich rodzice, Ewa i Adam z niepokojem obserwują, jaki wpływ ma szkoła na ich rezolutne i samodzielne dzieci.

Źródło opisu: Wydawnictwo Skarabeusz


Co Ewelina mówi o sobie?

Ewelina Matuszkiewicz

Fot. Anna Maria Zagórska

Przeczytajcie :
  • Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać:

Miałam wiele pomysłów i długo szukałam tego właściwego. Ale zawsze wiedziałam, że będzie to zajęcie związane z książkami i ludźmi.

  • Moje źródło inspiracji to:

To, co dzieje się tu i teraz, czyli codzienne życie oraz wspomnienia i opowieści rodziny, przyjaciół, czasem nieznajomych.

  • W moich książkach najbardziej lubię:

Bohaterów. Każdy z nich ma w sobie coś wartościowego i dla mnie ważnego.

  • Dla przyjemności czytam:

Zazwyczaj czytam kilka książek równocześnie i jest to zestaw, w którym mieszają się różne gatunki i autorzy, klasyka i rzeczy zupełnie nowe. Lubię czytać klasyczne wielkie powieści i kobiece opowieści w kolorowych okładkach. Czytam dzienniki i listy pisarzy (ale nie przepadam za wspomnieniami). Moja ulubiona półka to książki o czytaniu, pisaniu i księgozbiorach. Regularnie sięgam po poezję. Lubię też książki tematyczne – botaniczne, kulinarne, atlasy i albumy. Nie czytam reportaży i to jest chyba jedyne wykluczenie.

  • Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłby to:

Guliwerem, Polyanną albo Kotem w butach. Bardzo chętnie też zamieszkałabym w świecie powieści Erica Malpassa, autora „Od siódmej rano”.

  • Długopis czy klawiatura?

Pióro! A później edytor tekstu.

  • Moje największe pisarskie marzenie:

Ha! Brak!

  • Książka, ebook, czy audiobook?

Wydanie papierowe. Mam czytnik, ale korzystam z niego bardzo sporadycznie.

  •  Moje nieliterackie hobby to:

Botanika. Codziennie spędzam chociaż chwilę w swoim ogrodzie, zbieram książki o tej tematyce, bardzo lubię też wzory z motywem roślinnym.

  • Sukces to dla mnie:

Usatysfakcjonowani czytelnicy.

  • Na kolacje poszłabym z:

Zamiast kolacji w miłym towarzystwie wolałabym spędzić miesiąc na końcu świata. Każdy, kto pisze, zrozumie to pragnienie.

O mnie w 5 zdaniach☺

Urodziłam się w Radomiu, od zawsze czuję się związana z Kozienicami, stąd pochodzi rodzina mojej mamy. Od lat zbieram rodzinne historie i zapisuję je dla swoich bliskich. Mieszkam w Warszawie z rodziną, mam dwóch synów i kota rezydenta. Niezależnie od pogody raz w roku muszę zobaczyć polskie morze. Zbieram zdjęcia błękitnych kamienic w miastach, które zwiedziłam oraz filiżanki do espresso.

CLOSE
CLOSE