Kursy pisarskie w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Poznaniu i we Wrocławiu
W marcu i kwietniu możecie spotkać się z naszymi nauczycielami w 5 miastach. Na niektóre kursy pisarskie pozostały ostatnie wolne miejsca.
Rezerwujcie!
WARSZAWA
KURS PISANIA POWIEŚCI KRYMINALNEJ
– w marcu brak wolnych miejsc, zapraszamy do rezerwacji miejsc na kurs jesienny –
Ostatnia powieść Wojciecha Chmielarz (“Cienie”) została uznana wśród czytelników i blogerów za najlepszą powieść kryminalną ostatnich lat. Jak pisze znawca gatunku* (…) Po tej książce rynek polskiej literackiej zbrodni, jeśli chce zachować wysoką formę, musi wyglądać inaczej(…)”. Zatem jeśli się uczyć, to tylko u samego Mistrza!
o nauczycielu:
Wojciech Chmielarz – autor kryminałów o komisarzu Mortce, trzykrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść “Przejęcie”. W 2016 roku został ponownie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść “Wampir”. Publikował m.in.: w „Pulsie Biznesu”, „Press-ie”, „Nowej Fantastyce” i „Polityce”. Był redaktorem naczelnym serwisu internetowego newserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. W przygotowaniu jest film fabularny na podstawie jego drugiej książki “Farma lalek”. W tym roku ukazały się “Cienie” – kryminał uznany przez wielu czytelników, blogerów, krytyków za najlepszą powieść kryminalną, która ukazała się w ostatnich latach na polskim rynku wydawniczym.
KURS PISARSKI DLA MŁODZIEŻY
– 3 wolne miejsca –
START: 8.04.2018 (zajęcia w niedziele)
Przez miesiąc, będziemy przekonywać młodych twórców, że WARTO MIEĆ WŁASNE ZDANIE. Pod takim hasłem realizujemy w Maszynie kurs kreatywnego pisania dla młodzieży. To nie są lekcje polskiego. To nie jest przygotowanie do egzaminów gimnazjalnych czy licealnych, to nauka prawdziwego literackiego warsztatu. To odkrywanie talentu, szlifowanie go i praca nad rozwijaniem pisarskiej pasji. Za nami 3 edycje tego kursu i musimy się pochwalić, że wszystkie grupy zdecydowały się na kontynuację nauki w Maszynie
KURS PISARSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH
– w kwietniu brak wolnych miejsc, zapraszamy do rezerwacji miejsc na kursy majowe –
Kurs dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem lub wracają do pisania po dłuższej przerwie. Najważniejszym warunkiem udziału w zajęciach, jest chęć rozwijania swojej pisarskiej pasji. Program kursu zakłada stopniowe poznawanie zasad tworzenia dobrej prozy: lapidarnie i zawsze z przykładami. Stosowania ich, uczysz się, wykonując pisarskie zadania domowe, które omawiane są na kolejnych zajęciach. Wraz z przyswajaniem kolejnych partii materiału otrzymujesz narzędzia nie tylko do pisania, ale i analizowania tekstów. A wszytko to odbywa się w pełnej dobrej energii, twórczej i przyjaznej atmosferze.
Więcej przydatnych porad jak napisać książkę na naszym kanale YouTube
o nauczycielce:
Alina Krzywiec – pisarka, nauczycielka pisania. Zadebiutowała w Świecie Książki powieścią “Długa zima w N.”, kolejną – “Kolebka: Teraz. Kiedyś. Później” wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. Trzecia książka – “Tu jeszcze nie raj” ukazała się w tym samym wydawnictwie w lutym 2015 roku. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW, dyplom z socjologii uzyskała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Podyplomowo ukończyła Studia Menedżerskie w SGH oraz Psychologię Klienta w SWPS. . Lubi uczyć, nie znosi pouczania.
TORUŃ
KURS PISARSKI – PODSTAWY TWORZENIA POWIEŚCI
– 5 wolnych miejsc –
START: 7.04.2018 (zajęcia w soboty)
To kurs dla autorów o różnym stopniu zaawansowania. Niektórzy przychodzą tylko z pomysłem na powieść, opowiadanie, inni już z gotowym rozdziałem. Uczestników kursu łączy jedno – chcą poznać zasady tworzenia dobrego tekstu. Podczas spotkań dowiecie się m.in.: jakie konsekwencje powoduje wprowadzenie bohaterów, jak szukać rozwiązań, jeśli fabuła zaczyna nam się “rozjeżdżać”, gdzie znaleźć inspiracje do konkretnego tematu, jak zacząć, dlaczego tak ważny jest plan powieści. Każdy z kursantów pracuje nad własnym pomysłem i nad zagadnieniami, które są dla niego ważne lub sprawiają trudność w samodzielnej pracy twórczej.
O nauczycielu:
WROCŁAW
OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI – KURS PISANIA PROZY DZIECIĘCEJ
– 2 wolne miejsca –
START: 7.04.2018 (zajęcia w soboty)
Język literatury dziecięcej bardzo różni się od języka, którym posługujemy się pisząc dla dorosłych czytelników. Najmłodszy odbiorca, to czytelnik najbardziej wymagający. Od razu wyczuje ściemę i albo Cię pokocha, albo uzna za totalnego nudziarza. Jak swoją bajką, opowieścią wkraść się w dziecięce serca? Tego nauczysz się na kursie z Agnieszką Urbańską. Pozwolisz swojej wyobraźni na wybryki, zabawę słowami, brzmieniami, rymem, językowymi skojarzeniami. Przypomnisz sobie jak wielką frajdą jest obcowanie z tekstami dla dzieci, zarówno prozą, jak i poezją. I stworzysz własną bajkę, opowiastkę lub szkic większego tekstu.
o nauczycielce:
Agnieszka Urbańska – autorka książek dla dzieci, absolwentka filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych z doświadczeniem w dydaktyce akademickiej – zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Uniwersytet Wrocławski). Rozprawa literaturoznawcza opublikowana w wydawnictwie Adam Marszałek. Napisała między innymi “Czarownicę w wielkim mieście”, “Kowboju, witaj w Zdroju!”, “Misję szympansa Klemensa”, “Nasze prosię gra na nosie”, “O krześle, które dało nogę”, “Opowieści z Kapciuchowa, Taki kot pomaluje każdy płot”. Jej książkowe publikacje to efekty współpracy z wydawnictwami Alegoria, Literatura, Skrzat. Pozycja “Na ratunek, Patrycjo!” ukaże się nakładem wydawnictwa Adamada. Pisze dla czasopisma „Świerszczyk”. Bajki, opowiadania i szkice o literaturze dziecięcej publikowała na łamach portalu Qlturka. Bez wymyślania, fantazjowania, opowiadania historii dłuższych i krótszych już nie wyobraża sobie codzienności. Gdy nie pisze i nie zmyśla, buszuje po sklepikach, targach, bazarach, poszukując oryginalnych naszyjników i ładnych drobiazgów. Agnieszka Urbańska jest jedną z autorek maszynowego blogu, jej wpisy znajdziecie tutaj
POZNAŃ
KURS PISARSKI DLA ZAAWANSOWANYCH. WARSZTATY KONSTRUOWANIA POWIEŚCI
– 6 wolnych miejsc –
START: 13.04.2018 (zajęcia w piątki)
Jeśli właśnie pracujesz nad powieścią: kryminalną, kobiecą, obyczajową, autobiograficzną lub beletryzowaną biografią i potrzebujesz doświadczonej, uważnej nauczycielki oraz informacji zwrotnych od innych autorów, czekamy na Ciebie na Warsztatach konstruowania powieści. To zajęcia praktyczne, podczas których „pod lupę” weźmiemy Twój tekst. Zapomnimy na chwilę, że to Twoje ukochane dziecko. Potraktujemy go jak używany samochód. Zajrzymy pod maskę. Posłuchamy, czy dobrze pracuje silnik. Spłuczemy brud i położymy wosk. Zrobimy wszystko, żeby Twój tekst zachwycał nie tylko Ciebie, Twoją żonę/męża, kochankę/kochanka, rodziców i przyjaciół, ale również Kowalskiego i Nowaka.
8-tygodniowy kurs rozpoczynamy 13 kwietnia.
Wszystkie szczegóły kursu znajdziesz tutaj.
O nauczycielce:
Joana Opiat – Bojarska – autorka poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg.
Wie, jak przekuć porażkę w sukces. Pasję pisania odkryła dzięki przebytej chorobie. Dziś nie boi się już niczego – ani tematów tabu, ani najbardziej wymyślnej zbrodni. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji. Wzór na Joannę Opiat-Bojarską.
Zadebiutowała w 2011 r. groteskową powieścią autobiograficzną “Kto wyłączy mój mózg?”.Po niej pojawiły się powieści obyczajowe: “Blogostan i Klub Wrednych Matek”. Szybko jednak doszła do wniosku, że tworzenie kryminałów daje jej największą satysfakcję. Autorka serii kryminalnych: policyjnej (“Gdzie jesteś, Leno?”; “Koneser”; “Bestseller”), kryminalno- sensacyjnej (“Gra pozorów”, “Niebezpieczna gra”, “Gra o wszystko”) oraz kryminalno-obyczajowej poruszającej problemy społeczne (“Słodkich snów, Anno”; “Zaufaj mi, Anno”; “To koniec, Anno”).
GDAŃSK
STORYTELLING. KRÓTKA OPOWIEŚĆ W TEKŚCIE BLOGOWYM I REKLAMOWYM
– 6 wolnych miejsc –
START: 21.04.2018 (zajęcia w soboty)
Storytelling jest sztuką opowiadania i wplatania opowieści do treści fachowych, reklamowych, blogowych. To niezawodny sposób na utrzymanie uwagi czytelnika. Niekiedy bardzo trudno, za pomocą tekstu, przekazać to, co mamy do powiedzenia, by nie zanudzić odbiorcy. Na kursie nauczymy Cię jak pisać, żeby inspirować czytelników i zatrzymać ich uwagę, aby do Ciebie wracali i z niecierpliwością czekali na Twoje teksty.
Zapraszamy do przeczytania relacji z kursu.
O nauczycielce:
Joanna Wrycza – Bekier – doktor nauk humanistycznych, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim, opiekun merytoryczny studium podyplomowego Copywriting. Content menedżerski. Storytelling w Wyższej Szkole Bankowej.
Jest autorką sześciu książek, które odsłaniają tajniki pisania tekstów internetowych, literackich, reklamowych i naukowych: “Fast Text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przykują uwagę, “Magia słów”, “Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu”, ” Kreatywna praca dyplomowa”, “Szkoła twórczego pisania” i “Galaktyka języka Internetu”. Książki „Magia słów” i „Webwriting” uzyskały status bestsellerów.
Ćwiczenia pisarskie Joanny Wryczy – Bekier znajdziecie na maszynowym blogu
CZEKAMY NA CIEBIE W MASZYNIE DO PISANIA!
Jeśli masz pytania, napisz do nas: maszyna@maszynadopisania.pl lub zadzwoń: 697 301 804
Co miesiąc z naszym newsletterem otrzymasz bezpłatny „Poradnik dla autorów”. Dowiesz się m.in.: jak rozmawiać z wydawcą, jak planować promocję książki, co powinna zawierać umowa wydawnicza i jak są rozliczane honoraria autorskie. Najnowszy newsletter wysyłamy 20 lutego.
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszym fanpage na Facebooku