Nadchodzi Wakacyjna Szkoła Pisania
Prawda jest taka, że od pisania nie ma wakacji. Dobrze to wiemy. Jest za to sposób, by pisać łatwiej i przyjemniej. Jaki? Korzystaj z wiedzy i doświadczeń innych. I mamy to dla Ciebie! Sprawdź program naszej Wakacyjnej Szkoły Pisania.
Shortkursy i grupa dla wtajemniczonych
W tym roku mamy wakacyjną nowość! Shortkursy, czyli krótkie (ok. godzinne), tematyczne wideo kursy, które poruszają konkretne zagadnienia i pomogą Ci w pisaniu, bez względu na to, na którym etapie pracy nad książką jesteś. Trzy shortkursy, trzy tematy, trójka prowadzących i całe mnóstwo porad. O to lista shorkursów:
- 8 błędów w pisaniu powieści i jak je naprawić? – prowadzenie Joanna Wrycza – Bekier
- Skojarzenia jako najpotężniejsze narzędzie pisarskie – prowadzenie Artur Urbanowicz
- Miejsce akcji – tło czy bohater? – prowadzenie Zuzanna Gajewska
Skoro są wakacje, to jest FIRSTMINUTE 😉 Tylko w okresie wakacyjnym proponujemy shortkursy w pakiecie. Wszystkie trzy kupisz w cenie jednego, czyli 99 zł zamiast 297! Sprzedaż kursów ruszy w lipcu 2024 na stronie kursypisarskie.pl.
Sierpniowe inspiracje w grupie
Shortkursy to dopiero początek. Gdy je zamówisz, otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy pisarskiej. Tam znajdziesz kolejną dawkę wiedzy, ćwiczeń i motywacji. Grupa ruszy w sierpniu.
Co się będzie w niej działo:
• Planowanie i raportowanie pisania
• Pisarskie ćwiczenia prowadzone przez maszynowych nauczycieli
• Cotygodniowy live z cyklu „Najpierw była opowieść”, prowadzenie: Anna Jantos
• Cykl postów: Okiem redaktora: jak zwiększyć szanse na wydanie książki?, prowadzenie: Adrian Tomczyk
W grupie będzie też miejsce na dzielenie sią wątpliwościami i doświadczeniami.
Kto podzieli się wiedzą?
W Maszynie chcemy, żebyście uczyli się od najlepszych. Do Wakacyjnej Szkoły Pisania zaprosiliśmy maszynowych nauczycieli, ale i zaprzyzjaźnionych ekspertów w dziedzinie pisania i wydawania.
- 8 błędów w pisaniu powieści i jak je naprawić – shortkurs Joanny Wryczy – Bekier
Joanna Wrycza – Bekier – doktor nauk humanistycznych, autorka ok. 20 książek: poradnikowych, beletrystycznych i naukowych. Jej podręczniki kreatywnego pisania (takie jak Magia słów, Webwriting, Fast text, Szkoła twórczego pisania) pomagają tworzyć lepsze teksty internetowe, literackie i reklamowe. Książki te zdobyły status bestsellerów i doczekały się kilku wydań. Pod pseudonimem Emilia Becker publikuje książki dla dzieci i młodzieży, doceniane przez nauczycieli i rodziców (np. Marcel i czas, Siedem kolorów wspomnień). Do swoich opowieści często wplata lokalne baśnie i legendy. Pisze artykuły do czasopism branżowych (np. „Marketing w Praktyce”, „Marketer Plus”) i wykłada na biznesowych studiach podyplomowych. Uważa, że każdy, kto chce pracować nad warsztatem, może nauczyć się pisać. W Maszynie prowadzi kursy pisarskie i motywacyjne. Od września będzie prowadziła Podstawy pisania.
- Skojarzenia jako najpotężniejsze narzędzie pisarskie – shorkurs z Arturem Urbanowiczem
Artur Urbanowicz – pisarz literatury grozy, laureat wielu nagród literackich (m.in. Złoty Kościej, Nagroda Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego) Z wykształcenia matematyk, z zawodu korposzczur i wykładowca akademicki, z charakteru chorobliwy perfekcjonista. Smykałkę do tworzenia rozmaitych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie i pierwszą powieść napisał już w wieku czternastu lat. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wnikliwy obserwator i słuchacz. Wychodząc z założenia o rozrywkowej funkcji literatury, w tekstach stawia na lekkość, chce bawić i manipulować czytelnikiem oraz obowiązkowo na końcu zaskoczyć. Stypendysta miasta Suwałk i miasta Gdańska w ramach działalności artystycznej. Autor godzinnego programu one-man-show „Słowo horroru”, w którym między innymi zachęca młodzież do czytania. W Maszynie prowadzi kursy: Thriller, horror – zagadka, napięcie, zaskoczenie, gra z czytelnikiem (poziom I) oraz Groza, horror, thriller (poziom II).
- Miejsce akcji – tło czy bohater? – shortkurs z Zuzanną Gajewską
Zuzanna Gajewska – pisarska, autorka książek “Burza”, “Zamieć”, “Odwliż”, serii kryminalnej z właścielką zakładu pogrzebowego w Młynarach. Z wykształcenia dziennikarka i socjolożka. Jej życie zawodowe krąży wokół kultury, mediów i marketingu. Z zamiłowania promotorka czytelnictwa – pod taką nazwą prowadzi kanały w mediach społecznościowych. Kocha książki i wszystko, co z nimi związane. Jak nie czyta to pisze, a jak nie pisze to rozdaje książki na ulicy i zaraża czytaniem innych. Uwielbia kawę i rozmowy z ludźmi, pasjami prowadzi spotkania autorskie, uwielbia spacery literackie – albo bierze w nich udział, albo je organizuje. Mieszka w Gdańsku, ale cząstkę siebie zostawiła w Młynarach. Stypendystka miasta Elbląg i dwukrotna stypendystka miasta Gdańsk. Absolwentka kursów Maszyny, pisarka, autorka kryminałów, prowadząca pisarskie wyzwania dla Maszynistek i Maszynistów, jak #wakacyjnepisanie #pisarskikalendarzadwentowy, moderatorka pisarskiego weekendu Maszynistów “Wspólne pisanie”.
- Najpierw była opowieść – cotygodniowy live z Anną Jantos w grupie
Anna Jantos – opowiadaczka związana z warszawską Grupą 501, trenerka – członkini Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych, absolwentka kursów Maszyny do pisani. Miłośniczka baśni. Brała udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Opowiadania w Radomiu oraz innych wydarzeniach, podcza których prezentowala publiczności opowieści, również własnego autorstwa. Prowadziła m.in. warsztaty: storytellingowe podczas przystanku Tabor Warszawa – “Bohater jest Twój” dla opowiadaczy z całej Polski, narracyjne dla studentów Wydziału Pedagogiki UW, kreatywnego pisania w ramach projektu “Nowe Baśnie Warszawy”, “Kim jest Twoja organizacja? Jaka jest jej opowieść? Storytelling jako narzędzie promocji” dla Stowarzyszenia BORIS. Ponadto wspierała indywidualnie organizacje pozarządowe w opowiadaniu własnych historii: m.in. Stowarzyszenie Socjalne Ochota i Greenpeace Polska.
- Cykl postów “Okiem redaktora: jak zwiększyć szanse na wydanie książki?”, prowadzenie: Adrian Tomczyk
Adrian Tomczyk – wydawca, redaktor, tłumacz, od 13 lat w branży, obecnie na stanowisku Wydawcy w Świecie Książki. Zawodowo opiekuje się książkami i autor(k)ami. W latach ubiegłych współpracował ściśle z bestsellerowymi i nagradzanymi pisarzami, m.in. z Remigiuszem Mrozem, Robertem Małeckim, Mariuszem Czubajem i Igorem Brejdygantem. Sprawował też pieczę nad licznymi debiutant(k)ami, m.in. nad Izabelą Janiszewską, Anną Górną, Anną Rozenberg, Jackiem Kalinowskim, Maciejem Rożnem i Aleksandrą Śmigielską.